butik sosnowiec

Profesjonalnie czy uniwersalnie? Zobacz, jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną

Profesjonalnie czy uniwersalnie? Zobacz, jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną

Rozmowa kwalifikacyjna jest jedną z niewielu sytuacji, w których pojęcie uniwersalnej stylizacji nie istnieje. Chociaż do niedawna wystarczył po prostu elegancki zestaw, dzisiaj nie jest on oczywistym rozwiązaniem. Sprawdź jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną w zależności od branży, w jakiej strasz się o pracę i zrób doskonałe wrażenie, zanim jeszcze odpowiesz na kolejne pytania.

 

Pozytywnie się wyróżnij

Klasyka nigdy się nie nudzi i nigdy nie zawodzi, jednak nie jest uniwersalnym rozwiązaniem, są branże, w których w takim stroju wydasz się… nudna! Jeśli jednak starasz się o pracę w banku, kancelarii adwokackiej, korporacji lub na uczelni, sprawdzi się doskonale, pod jednym warunkiem – oprócz specjalistycznej wiedzy, umiejętności i doświadczenia, warto postawić na szczegół, który Cię pozytywnie wyróżni. Jeśli nie wiesz, jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną zdecyduj się na stonowane, neutralne kolory, proste kroje i ponadczasowe połączenia, swoim charakterem nawiązujące do standardów firmy, w której starasz się o etat. Warto jednak podkreślić swoją osobowość stylowym dodatkiem, który sprawi, że zostaniesz zapamiętana. Możesz wybrać klasyczny garnitur w zaskakującym, ale stonowanym kolorze, klasyczne cygaretki i koszulę uzupełnić przewiązaną wokół szyi jedwabną apaszką lub postawić na look retro! Niezwykle modny, kobiecy i klasyczny sprawdzi się jednak tylko wówczas, gdy jesteś do niego naprawdę przekonana, w innym wypadku sprawisz wrażenie przebranej.

 

Branże artystyczne

Jeśli masz głowę pełną pomysłów, na co dzień nosisz kolorowe włosy i marzysz, by pracować w branży kreatywnej, nie zakładaj na siłę garsonki i białej koszuli. Jako artystka masz swój styl? Pokaż, jaka jesteś naprawdę.

Rozmowa kwalifikacyjna w branży kreatywnej kieruje się własnymi zasadami. Pamiętaj, że warto pokazać swój styl, jednak zadbaj o to, by był on jak najbardziej autentyczny. Jeśli nie wiesz, jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną, by pozytywnie się wyróżnić, nie rób nic na siłę. Dotychczas Twoim znakiem rozpoznawczym były wyłącznie autorskie tatuaże oraz koszulki, które sama projektowałaś i w tym kierunku chcesz się rozwijać? Jeśli starasz się o pracę w charakterze projektanta, pokaż jedną ze swoich realizacji, niekoniecznie jednak po raz pierwszy farbuj włosy na różowo.

Nie istnieje uniwersalna stylizacja na rozmowę kwalifikacyjną, istnieją jednak uniwersalne zasady, które uzupełnią każdy strój – uśmiech, znajomość zasad savouir vivre oraz przede wszystkim – widza niezbędna do objęcia stanowiska.

sklep odzieżowy sosnowiec do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl